Jaki portfel męski wybrać?

Znamy pewnie bardzo wiele różnych dowcipów na temat damskich torebek i tego wszystkiego co kobiety w nich noszą. Ale trzeba pamiętać, że i mężczyźni maja przy sobie dokumenty, karty, klucze, pieniądze. Często to wszystko miesza się w ich kieszeniach. Jak więc będzie można wybrać męski portfel, by to wszystko dało się tam zmieścić?

Klasyczny portfel

Panowie najczęściej wybierają portfele klasyczne, które są składane pojedynczo albo podwójnie. Najczęściej będą to portfele ze skóry albo też ekoskóry. Nie zawsze mają one zapięcie, ale czasem są wykończone napą rzadziej rzepem. Mają tę zaletę, że jest tam miejsce na wszystko a jednocześnie mieszczą się w tylnej kieszeni spodni lub też wewnętrznej mieszeni marynarki. Minusem będzie jednak to, że z czasem będą się one rozrastać, wypychać i praktycznie nie będzie się dało ich zamknąć. Jako, że jest w nich miejsce na wszystko szybko to miejsce się kończy i coraz częściej okazuje się, że te portfele praktycznie pękają w szwach.

Kupując klasyczny model na pewno warto będzie zwracać uwagę na jakość wykonania i gatunek materiału, z którego taki portfel będzie wykonany. Najlepsza jest mocna, dobrze zszyta skóra, która posiada zapięcie zewnętrzne, by nic nie wypadało.

Modny portfel męski

Portfele męskie

Dla sportsmenów

Panowie, którzy wiodą aktywny tryb życia oczywiście raczej nie będą wybierać eleganckich rozwiązań skórzanych. Dla nich najlepsze będą harmonijkowe rozwiązania z cordury, zapinane na rzep. Do takich modeli często dołącza się także praktyczne łańcuszki ze skuwką, dzięki którym będzie można przypiąć portfel noszony w tylnej kieszeni. Dobrze będzie, jeśli znajdzie się tam również odpowiednie miejsce na różnorakie drobiazgi.

Eleganckie i z klasą

Dla panów, którzy na co dzień chodzą w garniturach nie będzie rozwiązaniem ani model klasyczny ani tym bardziej ten sportowy. Tu potrzebne będzie rozwiązanie, które będzie estetyczne, dobrej jakości, ale nie będzie wypychać kieszeni. Zatem najlepszy będzie dobrze zszyty portfel ze skóry, ale nie może to być rozwiązanie nadmiernie rozbudowane, musi to być propozycja stosunkowo płaska. Na rynku dostępne są modele, które będą podobne do portmonetki czy etui na klucze. W środku będzie kieszonka na monety, miejsce na karty czy wizytówki. Pojawiają się także takie propozycje, które są duże i także bardzo eleganckie, dzielić się mogą na dwie albo trzy części, gdzie zmieszczą się karty, dokumenty, banknoty, będzie miejsce na przegródkę z kartami, będzie się tam, znajdować także miejsce, w którym można również trzymać monety.

O serwisie

Moda w zasięgu ręki

Galanteria skórzana to nieodłączny element każdej kobiety

Sprawdź jak wybrać idealną torebkę oraz dodatki

Odśwież swój styl razem z nami

 

Kontakt

kontakt@disegno-galeria.pl

Galeria