Jak dbać o galanterię skórzaną?

Skóra jest to element ponadczasowy, który sprawdzi się doskonale praktycznie w każdej sytuacji. Elementy skórzane pomogą tworzą zarówno klasyczną jak i też propozycję elegancką, która będzie pasować między innymi na biznesowe spotkania.

Można postawić również na strój w militarnym klimacie czy też propozycje safari, które jak się wydaje będą się ciekawym rozwiązaniem i na pewno warto się na nie zdecydować. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli skóra ma dobrze wyglądać musimy o nią odpowiednio dbać.

Przemoczenie

Skóra nie lubi wody. Jeśli złapie nas wiosenna burza koniecznie trzeba suszyć skórzaną garderobę w odpowiedni sposób. Najpierw należy z kieszeni usunąć wszystkie ciężkie przedmioty a potem wieszamy ubrania na stabilnym wieszaku i możemy czekać. Nie powinno się suszenia przyspieszać, przez zbliżenie ubrań do źródeł ciepła. Może to spowodować szkody, ponieważ skóra będzie w ten sposób zniszczona.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Nie tylko wilgoć będzie źle działać na skórę. źle działa także mróz czy promienie słoneczne, dlatego też nie można z tym przesadzić. Wydaje się więc, że takim ważnym elementem będzie wcześniejsze impregnowanie dodatków ze skóry. Dzięki temu mamy rzeczywiście odpowiednia ochronę, gdy nasze produkty znajdą się w zasięgu działania warunków atmosferycznych.

Galanteria skórzana

Jeśli chodzi o ochronę będzie można zdecydować się na różne preparaty, ponieważ rynek jest bardzo dobrze rozwinięty. Najskuteczniejsza jak się wydaje będzie stosowanie specjalnych ochron tłuszczowych, ponieważ będą one wpływać również na większą elastyczność oraz miękkość skóry. Przede wszystkim lepsza będzie również wodoodporność takiej skóry i to ten element, na który warto zwracać uwagę.

Przechowywanie

Trzeba również zwracać uwagę na to, by w torbę nie wnikał kurz. Nie zaleca się stosowania foliowych toreb, ponieważ wentylacja w nich jest znikoma a to nie będzie dobrze działać na skórę.

Jak dbać o skórzaną torebkę?

Nasza torebka oczywiście wymaga regularne odświeżenia i czyszczenia. Warto ją starannie odkurzyć a potem użyć wodę z niewielką ilością octu. To ciekawe rozwiązanie, które pewnie się świetnie sprawdzi. Po odświeżeniu warto konserwować skórę. Można także użyć profesjonalny środek bądź glicerynę.

O serwisie

Moda w zasięgu ręki

Galanteria skórzana to nieodłączny element każdej kobiety

Sprawdź jak wybrać idealną torebkę oraz dodatki

Odśwież swój styl razem z nami

 

Kontakt

kontakt@disegno-galeria.pl

Galeria