Jak w łatwy i prosty sposób usunąć zabrudzenia na skórze? - Odplamiacze do skóry

Skórzane dodatki to elementy garderoby, które wciąż zyskują nowych wielbicieli. Niemal każdy z nas posiada je w swojej szafie. Nierzadko ulubione akcesoria czy obuwie ulegają jednak zabrudzeniom, które trudno usunąć. W walce z plamami pomocne są specjalne odplamiacze do skóry. Które produkty są najlepsze? W jaki sposób prawidłowo je zastosować?

Odplamiacz do skóry – polecone i sprawdzone preparaty

Odplamiacze do skóry dostępne są najczęściej w formie sprayu lub płynu, dzięki czemu ich użycie nie sprawia większych trudności. Rynek oferuje wiele ich rodzajów, różniących się między sobą pojemnością, sposobem użycia czy materiałami, na których można je stosować. Warto pamiętać o tym, że nie każdy produkt czyszczący usunie wszystkie plamy. Nierzadko bowiem odplamiacz do skóry sprawdza się jedynie w przypadku konkretnego typu zabrudzeń.

Do najczęściej polecanych preparatów należy między innymi odplamiacz AVEL HUSSARD. Dostępny jest on w formie płynu o pojemności 200 ml i przeznaczony jest do czyszczenia każdego rodzaju materiału. Znakomicie radzi sobie z tłustymi plamami oraz zabrudzeniami trudnymi do usunięcia, takimi jak ślady po farbach, gumie do żucia, ropie czy smole. Idealnie sprawdza się również jako preparat do oczyszczenia skóry przed jej naprawą lub zmianą koloru.

Inny odplamiacz do butów warty polecenia to AVEL LTHR Hussard Stain Remover Spray. Stosuje się go na tkaninach takich jak bawełna, jedwab czy poliester, a także na obuwiu i meblach wykonanych ze skór licowych i syntetycznych. Preparat najlepiej działa w zetknięciu ze świeżymi plamami i znakomicie radzi sobie z tłustymi zabrudzeniami. Forma sprayu czyni zaś z niego produkt o wyjątkowo prostym sposobie użycia.

Coccine Power Cleaner to kolejny odplamiacz do skóry, który bez wątpienia warto zakupić. Preparat doskonale usuwa tłuste plamy po sosach i ketchupach, a także radzi sobie z zabrudzeniami, które wnikają głęboko w materiał. Produkt przeznaczony jest do różnych rodzajów skór i tekstyliów. Oprócz właściwości czyszczących posiada również dodatkową funkcję ochrony obuwia przed nowymi plamami.

Sklep McKlein poleca Coccine Power Cleaner

Jak prawidłowo zastosować odplamiacze do skóry?

Wspólną cechą charakterystyczną każdego typu odplamiacza jest konieczność wykonania próby przed jego zastosowaniem. Dokonuje się jej poprzez nałożenie odrobiny środka w mniej widocznym miejscu obuwia. Pozwala to na przetestowanie działania preparatu i ocenę efektów bez wyraźnej szkody dla materiału.

Po wykonaniu próby można przystąpić do zastosowania odplamiacza w celu usunięcia uciążliwych plam. Warto nadmienić, że sposób użycia preparatu czyszczącego różni się w zależności od formy i rodzaju produktu. Dla przykładu, środki w sprayu należy zwykle wstrząsnąć i rozprowadzić równomiernie z odległości około 20 cm po uprzednio odkurzonym materiale. Następnie odplamiacz do butów lub galanterii skórzanej należy pozostawić do wyschnięcia i usunąć powstały biały nalot szczotką. Produkty w płynie trzeba zaś dokładnie wymieszać i nałożyć za pomocą suchej szmatki na obuwie, pamiętając o tym, by rozpocząć czyszczenie od krawędzi buta do środka. W razie potrzeby czynność można powtórzyć. Po skończonym zabiegu materiał należy również dokładnie osuszyć przy pomocy bawełnianej ściereczki.

Odplamiacz do skóry – podsumowanie

Odplamiacze do skóry dostępne są w różnorodnych formach, dzięki czemu każdy znajdzie produkt, którego potrzebuje. Znakomicie radzą sobie również z wieloma typami plam, usuwając także te, które są trudne do wybawienia. Tym samym preparaty czyszczące są znakomitym sposobem na przywrócenie zabrudzonego obuwia i innych akcesoriów do stanu dawnej świetności. Szeroki wybór preparatów do pielęgnacji i czyszczenia skóry znajdziesz w Sklepie McKlein.

Profesjonalne preparaty do pielęgnacji skóry znajdziesz w Sklepie McKlein

O serwisie

Moda w zasięgu ręki

Galanteria skórzana to nieodłączny element każdej kobiety

Sprawdź jak wybrać idealną torebkę oraz dodatki

Odśwież swój styl razem z nami

 

Kontakt

kontakt@disegno-galeria.pl

Galeria